آزمایشگاه

تاریخچه
آزمایشگاه مرکزی در سال 1378 در محل تصفیه خانه فاضلاب شماره ی یک راه اندازی و در سال 1382 به ساختمان منطقه دو شرکت منتقل شد و از سال 1394 با ساخت و تجهیز محل جدید در تاسیسات آبرسانی سالاریه با زیر بنایی 560 متر مربع به صورت آزمایشگاه مرجع و استاندارد مشغول به فعالیت می باشد. که شامل آزمایشگاه های باکتریولوژی، شیمی - فیزیک، ریزآلاینده ها و بیولوژی است. در بخش کنترل فرآیند تصفیه خانه فاضلاب دو آزمایشگاه و همچنین در بخش کنترل فرآیند تصفیه خانه آب یک آزمایشگاه مشغول به فعالیت می باشد.
 
خط مشي کيفيت آزمايشگاه شرکت آب و فاضلاب قم 
آزمايشگاه مرکزی آب شرکت آب و فاضلاب استان قم به عنوان يكي از كارآمدترين مراجع براي ارائه خدمات آزمايشگاهي در زمينه انجام آزمون‌هاي باکتریولوژی و شیمی - فیزیک، ریزآلاینده ها و بیولوژی روی نمونه‌های آب و فاضلاب، قابليت اطمينان به نتايج و رديابي داده‌هاي آزمون خود را از طريق ارائه خدمات آزمايشگاهي با کيفيت و به كار‌گيري رويه‌هاي حرفه‌اي مناسب و روش‌هاي استاندارد ملي و بين‌المللي به مشتريان خود نشان مي‌دهد. در این راستا سیستم‌ مدیریت کیفیت ISO/IEC 17025:2005 و به منظور رعایت اصول ایمنی، سیستم ایمنی و بهداشت شغلی بر اساس OHSAS 18001:2007 را برقرار و رئوس خط مشی خود را براساس محورهای زیر استوار ساخته و خود را متعهد به اجرای اثربخش آن می‌داند:
1) ارائه خدمات با کيفيت و مطلوب به مشتريان، از طريق آموزش پرسنل و بکارگيري آخرين روش‌ها و دستاوردهاي علمي و تجربي.
2) ايجاد انگيزش و ارتقاء سطح مهارت و کارايي کارکنان، از طريق آموزش‌هاي سيستماتيک، برنامه‌ريزي‌شده و مستمر
3) مشارکت در مقايس های بين آزمايشگاهي به‌منظور ايجاد بهبود مستمر در مجموعه فعاليت‌ها و فرايند‌هاي آزمايشگاه
4) افزایش رضایت مشتریان
5) کاهش هزينه‌هاي دوباره‌کاري از طريق شناسايي ريشه‌اي علل عدم انطباق‌ها و اتخاذ اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه
6) ارتباط دو‌جانبه سودمند با کليه تامين‌کنندگان و پيمانکاران به‌منظور ايجاد ارزش افزوده درطول زنجيره تامين
7) تعهد به پیروی از الزامات قانونی
مديريت ارشد آزمايشگاه خود را ملزم و متعهد مي‌داند منابع و امكانات لازم جهت تحقق اهداف و برآورده‌سازي الزامات اين استانداردها را فراهم و به صورت دوره‌ای بازنگری نماید. اطمينان دارم كه كليه همكاران در جهت رعايت، اجرا و برقرار نگه‌داشتن اين خط‌مشي، همواره همكاري لازم را مبذول خواهند داشت.
 
فرآیند کاری آزمایشگاه 
 

 

نسخه چاپ  |  کاربر: راهبر پرتال